جراحی بینی

 جراحی بینی یا رینوپلاستی برای بهتر شدن ظاهر بینی فرد انجام می گیرد در نتیجه می تواند اندازه بینی فرد را کوچک یا بزرگ نماید ، شکل نوک بینی یا ناحیه زیرین آن را تغییر بدهد ، سوراخ های بینی را باریک یا پهن نماید و زاویه بین بینی و لب بالا را دچار تغییر کند. با عمل بینی همچنین می تواند ایرادات مادرزادی بینی و بعضی از مشکلات تنفسی را از بین برد. در واقع در جراحی زیبایی بینی جراح بینی دنبال ایجاد ظاهری هماهنگ تر در صورت با حفظ یا بهترنمودن عملکرد تنفس بینی است. با مراجعه به  دکتر مهدی سلیمان پور بهترین جراح بینی تهران می توانید بهترین نتیجه از جراحی دماغ را تجربه کنید.

جراحی بینی |دکتر سلیمان پور

رینوپلاستی

در زیبایی صورت ، بینی خیلی مهم است و حرف اول را می زند به این علت که وقتی از روبرو نگاه می کنیم در مرکز صورت قرار گرفته و  زمانی که از پهلو نگاه می شود، برآمدگی مرکزی صورت را ایجاد می نماید.بینی کج و قوزدار یا بینی که دراز ، پهن یا بزرگ است منجر به کاهش زیبایی صورتی می شود که  از دیگر جهات زیباست.

عیب های زیادی ممکن است در بینی وجود داشته باشد. امکان دارد بینی شکسته باشد ، نوکش خیلی جلو آمده باشد ، نوکش مثل منقار عقاب به سمت پائین متمایل باشد یا امکان دارد بخاطراینکه فرد چانه کوچکی دارد ،  بینی اش بزرگ به نظر برسد. ایرادات موجود در شکل بینی باعث مراجعه بیش از نیم میلیون نفر در سال به جراحان زیبایی بینی است .فردی که بینی اش با سایر اجزای صورتش تناسب ندارد یا به نوعی ، از آن رضایت ندارد می تواند کاندید جراحی زیبایی بینی باشد. برای اینکه نتیجه خوبی از عمل جراحی بینی بگیرید باید به بهترین جراح رینوپلاستی تهران دکتر سلیمان پور مراجعه کنید.

بهترین کاندیدای عمل بینی

 • از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند و سیگار نکشند.
 • دخترانی که ۱۶ سال آنها کامل شده است یا پسرانی که ۱۷ سال تمام دارند.
 • کاملا دید زیبایی شناسانه داشته باشند و منطقی مدل بینی خود را انتخاب نمایند.
 • افرادی که بینی آنها تناسبی با دیگر اعضای صورتشان ندارد و رضایتی از فرم آن ندارند.می توانند کاندیدای مناسبی برای جراحی کردن بینی باشند.

امادگی های پیش از انجام جراحی زیبایی بینی

 • هنگامی که در مورد جراحی بینی خود منطقی تصمیم گرفتید نوبت به مهم ترین تصمیم می رسد و آن انتخاب جراح بینی می باشد ، برای اینکه یک جراح بینی خوب در تهران دکتر مهدی سلیمان پور را برگزنید مواردی هست که می بایست مو به موانجام دهید. یکی از مهم ترین این موارد تحقیق و جست و جو و پرس و جو در این خصوص می باشد باید مطمئن شوید که بهترین پزشک عمل بینی تهران مورد نظرتان چه میزان تسلط دارد و چگونه می تواند عمل زیبایی بینی را برای شما انجام دهد.
 • بعد از اینکه انتخاب را انجام دادید باید به مطب وی مراجعه نمایید تا هم نمونه کارها را مشاهده نمایید و هم تحت مشاوره پیش از جراحی قرار بگیرید. دراین جلسه قادر هستید که تمامی سوالات خود را در زمینه عمل کردن بینی از پزشک بپرسید و در مورد مزایا و معایب این عمل اطلاعات مفیدی را کسب نمایید .
 • در قدم بعدی پزشک دستورالعمل هایی را برای آمادگی پیش از رینوپلاستی که شامل  عدم مصرف گروهی از داروها و  قطع سیگار و مشروبات الکلی می باشد را به شما ارائه می دهد. همچنین در مورد آلرژی ، داروهای مصرفی و سوابق بیماری هایی که به ان مبتلا می باشید از شما سوال خواهد کرد.

عوارض جراحی بینی

جراحی کردن بینی علاوه بر نکات مثبت خود گاهی عوارضی نیز در پی دارد که با انتخاب بهترین دکتر عمل بینی تهران می توانید این موارد را در حد زیادی کاهش دهید از جمله این موارد می توان به عفونت ، خونریزی، انسداد بینی ، عارضه های ناشی از بیهوشی و به وجود امدن مشکل در سپتوم بینی اشاره کرد.

انواع بینی

بینی گوشتی

این دسته از افراد دارای غضروفی بسیار ضعیف و پوستی بسیار ضخیم می باشند که چربی در زیر پوست بینی این افراد تجمع پیدا کرده است. برای انجام عمل بینی در این دسته از افراد باید توجه بسیاری به میزان کوچیکی فرم بینی شود ، تا از مشکلات احتمالی و دفرمه شدن آن جلوگیری شود ، به همین منظور بهتر است در این مواقع به یک جراح بینی حاذق دکتر مهدی سلیمان پور در تهران مراجعه کنید.

بینی استخوانی

ساختار کلی این فرم از بینی ها ، دارای استخوان مقاوم و بسیار قوی با پوستی کاملا نازک می باشد ، که چربی موجود در زیر پوست مانع هیچ گونه تغییری در عمل رینوپلاستی نخواهد شد. این دسته از افراد برای جراحی بینی استخوانی می توانند از انواع روش های عمل بینی بهرمند شوند.

پروسه عمل زیبایی بینی

 • بعد از اینکه امادگی های لازم برای شما انجام شد باید تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرید. در ابتدا برای شروع بهترین جراح بینی در تهران دکتر سلیمان پور ، شما را تحت بیهوشی عمومی قرار خواهد داد و پس از آن از یکی از تکنیک های باز یا بسته به انتخاب خود و با توجه به شرایط بینی شما استفاده خواهد کرد
 • در تکنیک باز برشی از ناحیه کلوملا انجام می شود و پس از ان پوست روی بینی را برمی دارند و جراح  می تواند به تمامی استخوانها و غضروفها دسترسی داشته باشد پس از ان تغییرات مورد نظر را انجام داده و در نهایت موضع باز شده را بخیه می کند.
 • در متد بسته از طریق سوراخهای بینی تغییرات انجام می شود و بخیه ها نیز داخلی می باشند.بنابراین زخم و بخیه ای از بیرون مشخص نیست.

جراحی بینی دکتر سلیمان پور

درصد مرگ در جراحی بینی

یکی از اصلی ترین و مهم ترین ترس های زیباجویان این است که عمل کردن بینی باعث مرگ آن ها شود. از همین رو اولین سوالی که از پزشک خود می پرسند این است که احتمال فوت بیمار در زمان عمل بینی چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم طبق تحقیقات صورت گرفته شده ، خطر مرگ در حین عمل دماغ وجود دارد اما احتمال وقوع آن بسیار کم می باشد. از جمله دلایلی که می تواند موجب مرگ فرد در زمان انجام جراحی زیبایی بینی شود می توان به عدم کار کرد صحیح و درست دستگاه ها در زمان انجام عمل رینوپلاستی، اشتباهات حیاتی که پزشک انجام می دهد ، استفاده از دوز بسیار زیاد دارو های بیهوشی ، درخواست نا به جا برای استفاده زیاد گاز های بیهوشی ، مراقبت و پایش نامطلوب بیمار در حین عمل جراحی بینی و بروز مشکل در عملکرد تجهیزات و دستگاه های بیهوشی مانند نارسایی اکسیژن و غیره اشاره کرد.

چگونه بیهوشی می تواند موجب فوت بیمار شود؟

ممکن است برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که چرا برخی از افراد از بیهوشی می ترسند و فکر می کنند با انجام بیهوشی احتمال اینکه فوت کنند افزایش می یابد. در پاسخ باید بگویم در گذشته به دلیل عدم آگاهی درست و بدون تخصص بودن پزشکان استفاده از دارو های بیهوشی باعث مرگ خیلی از افراد می شد. اگر چه این دارو ها باعث بیهوشی بیماران بر روی تخت عمل جراحی بینی می شود اما استفاده اشتباه از آن ها و افزایش یا کاهش دوز آن ها حتی به مقدار کم نیز می تواند سبب فوت بیمار یا به کما رفتن فرد شود. لازم به ذکر است که این مورد تنها محدود به جراحی زیبایی بینی نمی شود ؛ بلکه در سایر عمل ها نیز چنین احتمالی وجود دارد. از همین رو بهترین و مجرب ترین پزشکان و جراحان بینی قبل از انجام هر گونه بیهوشی ابتدا سابقه پزشکی بیمار را بررسی کرده ، از او آزمایشات متفاوتی را دریافت می کنند تا با استفاده از اطلاعات به دست آمده میزان دوز بیهوشی را تعیین کنند. خوشبختانه با پیشرفت علم و تجربه پزشکان احتمال فوت فرد در اثر استفاده از بیهوشی و انجام انواع جراحی های زیبایی به خصوص عمل بینی بسیار کم شده است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بعد از عمل بینی نیاز است که یک سری مراقبت ها را انجام دهید و در صورتی که این نکات را فراموش نکرده و خیلی درست انجام دهید معمولا دچار مشکل نخواهید شد.

 • پرهیز از فعالیت شدید بدنی
 • عطسه نمودن با دهان باز بعد از رینوپلاستی
 • عدم شنا کردن تا یک ماه بعد از جراحی دماغ
 • عدم استفاده از عینک حداقل دو ماه بعد از عمل زیبایی بینی
 • تا دو هفته بعد از جراحی زیبایی بینی از فین کردن بپرهیزید.
 • تا دو هفته بعد از آن از اسپرین یا پروفن یا ترکیبات حاوی آنها استفاده نکنید.
 • روز اول بعد از جراحی زیبایی بینی در تختخواب استراحت کرده و دو بالش زیرسرتان بگذارید.
 • پانسمان پایین بینی را در صورت کثیف شدن می توانید عوض کنید ، این کار تا زمانی که ترشحات بینی قطع شود ادامه می یابد.
 • در صورت داشتن پانسمان داخل بینی در موعد تعیین شده توسط بهترین جراح بینی در تهران دکتر مهدی سلیمان پور ، برای خروج آن اقدام کنید.
 • تا وقتی که بهترین جراح بینی تهران صلاح بداند باید گچ یا قالب بینی روی محل خودش باقی بماند بنابراین آن را خشک نگه داشته و دست نزنید.
 • استفاده از یخ روی چشم ها و گونه ها ۴۸ ساعت اول برای کاهش تورم و تغییر رنگ پوست بعد از عمل زیبایی بینی
 • بعد از عمل جراحی بینی امکان دارد کمی ترشح از بینی خارج شود باید با دستمال پاک شده ولی به بینی دست زده نشود.
 • استفاده از غذاهایی که  در در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول سریع هضم می شوند ، عدم استفاده از غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی مدت دارند در یک هفته بعد از عمل بینی
 • از گریه کردن ، خندیدن و صحبت کردن زیاد و حرکاتی که منجر به حرکت شدید عضلات صورت می گردند خودداری کنید.
 • عدم شستشو موها در هفته اول مگر درصورتیکه کسی در شستن از عقب کمک نماید تا پانسمان بینی خیس نگردد.

انواع روش های عمل زیبایی بینی

طبیعی: برخی افراد با داشتن مشکلات تنفسی و ساختار بینی مناسب اقدام به عمل بینی می کنند. در این مواقع ترجیح می دهند مشکلات جزئی که در بینی جود دارد، اصلاح شود. در متد جراحی بینی طبیعی ، ساختار اصلی ، فرم آن تغییر نکرد، بلکه تمرکز پزشک بر روی بهبود اختلالات تنفسی بوده و سپس برای ایجاد ظاهری زیبا بر روی بینی اقداماتی را انجام می دهد.

 فانتزی: از جمله تکنیک هایی که بانوان از طرفداران اصلی آن می باشند عمل بینی فانتزی یا عروسکی بوده ، که به این نوع از فرم بینی علاقه دارند و ترجیح می دهند ساختار کلی بینی بسیار کوچک ، سر بالا و دارای انحنا چشمگیری باشد. در صورت افراط در کوچک شدن و یا سربالایی بیش از حد بینی، به اصطلاح به آن خوکی می گویند، که سبب بروز مشکلات تنفسی در افراد خواهد شد.

نیمه فانتزی: حد فاصله بین بینی هایی با فرم طبیعی  و فانتزی را بینی نیمه فانتزی می گویند. در واقع با حفظ ساختار کلی بینی، انحنای مناسب با دیگر اجزا صورت و یا قوسی با زاویه مناسب بر روی بینی این افراد اعمال می شود.

نظرات بسته شده است.